Základní škola
Květnového vítězství 1554
Praha 4 – Jižní Město
Otevřená základní škola
 

Fotbal

Kop Cup 2010

pro 1.-4.třídy organizoval DDM Praha 11

FOTO a text: Mgr.Pavel Kopečný, ředitel školy, Mgr.Dana Růžičková, třídní učitelka 1.A

Turnaje se zúčastnil jako čestný host pan Günter Bittengl, bývalý hráč Dukly Praha a reprezentant Československa, který předal ceny nejlepším střelcům a brankářům. Prvňáci všech zúčastněných škol dostali medaili. Prvňáci z Květňáku nás moc potěšili – výběr B byli první a výběr A pátí. Blahopřejeme a díky za vzornou reprezentaci jim i ostatním.

_______________________________________________________________________________

Z VÁCLAVÁKU DO BERLÍNA – náš největší fotbalový úspěch, z roku 2006. Aktuální je jako motivace dalším generacím žáků – fotbalistů

Jsou to čtyři roky, co jsme se na ZŠ Květnového vítězství 1554 rozhodli rozšířit nabídku specializovaných tříd o třídy zaměřené na fotbal.
Mimo jiné to byla i tehdejší 6.B, do které přešlo právě kvůli fotbalovému zaměření několik žáků z jiných tříd a dokonce i škol. Nebyla to třída, se kterou by byla vždycky jednoduchá práce, myšlenky na sport u fotbalistů většinou jasně vítězily nad chutí učit se a soustředěním na školu.
Kluci pilně trénovali v rámci povinně volitelného předmětu i ve svých oddílech. A letos, už coby deváťáci, zúročili své dosavadní sportovní snažení a reprezentovali naši školu na World of Football + challenge World Final neboli Mistrovství světa základních škol ve fotbale v Berlíně.
Účast na takové akci se však nenaskytla sama, ale museli si ji vybojovat. Po celou dobu konání mistrovství světa v kopané v Německu probíhalo na hřišti postaveném v dolní části Václavského náměstí Pražské fotbalové léto – největší fotbalová akce, jakou Praha pamatuje. Jeho součástí byl i turnaj základních škol, do kterého pan ředitel Vladimír Kokšal přihlásil naše fotbalisty.
Turnaj začal stejně jako mistrovství 9. června. Náš tým zvítězil v čtyřčlenné základní skupině a úspěšně prošel přes čtvrtfinále a semifinále. Reprezentovali nás Josef Divíšek, Jakub Havlík, Jakub Komárek, Jiří Racek (všichni 9. B), Antonín Tříska (9.C), Tomáš Podvín (7.B), v bráně se střídali Jan Bejdl (9.B), Radim Krutský (8.A) a Michael Jermář (7.B). Finále se konalo 23. června a naše družstvo ve složení Bejdl, Divíšek, Komárek, Podvín, Racek, Tříska za mohutného povzbuzování spolužaček vysoko porazilo ZŠ Červený vrch. Ve stejné sestavě odjížděli kluci 29. června reprezentovat Českou republiku do Berlína (kde později Tomáše Podvína vystřídal Ondřej Blažek ze 7.B). Deváťáci odcházeli na vlak přímo ze závěrečného rozloučení žáků se základní školou, kterého se účastnila také paní starostka Marta Šorfová a její zástupci pánové Ing.Jan Šimůnek a Ing.Ivan Škoda.
V Německu na kluky dohlíželi trenéři Vladislav Podvín a Jaroslav Blažek, za což jim patří velké poděkování. Na jeden den přijel mužstvo do Berlína povzbudit i pan ředitel Kokšal. Naše reprezentanty potkal bohužel stejný osud jako jejich starší kolegy – nepodařilo se jim postoupit ze základní skupiny, ve které se utkali s týmy Číny, Mexika a Dánska. Přesto však si určitě z Berlína přivezli spoustu nezapomenutelných zážitků.

Hoši, děkujem!

PhDr.Olga Čamková, třídní učitelka 9.B