Praha 4 – Jižní Město
Otevřená základní škola

Sportovní soutěže

Jarní pohár – Děti v akci - 2010

V sobotu 27. března probíhal na naší škole 1. ročník soutěže. Pořadatelem soutěže byl DDM Jižní Město ve spolupráci s naší školou a finanční podporou MČ Prahy 11.

Soutěž je určena pro kolektivy ze zájmových kroužků ZŠ, Domů dětí a mládeže a dalších sportovních klubů, které se věnují tanci uměleckého a sportovního zaměření. Hlavní myšlenkou této přehlídky je, aby děti mohly předvést své schopnosti a ukázat, co vše se naučily.
Akce byla přímo velkolepá a počtem závodníků daleko předčila naše očekávání. Přijelo k nám celkem 26 klubů z různých koutů republiky a shlédli jsme na 60 vystoupení. Šatny i tělocvičny přímo praskaly ve švech, ale díky pomoci trenérů a ukázněnému chování všech závodníků i diváků jsme nakonec vše zvládli.
Porota měla velmi těžký úkol – vybrat z mnoha různorodých vystoupení ta nejlepší, která byla oceněna poháry. Zlaté medaile za účast, snahu a krásná vystoupení, kterými nás všechny potěšili, získali ale nakonec všichni. A že to byla opravdu radost, dívat se na takové množství dětí, které se věnují sportu a tanci, potvrdili všichni, kteří se na organizaci a průběhu akce podíleli. Nikdo toho času věnovaného přípravě a samotné soutěži nelitoval.

Radost umocňuje i to, že dva poháry nejcennější, za 1. místo, získal i náš „domácí“ tým se svými sestavami „Jazz dance“ a „V rytmu M. Jaksona“.