Základní škola
Květnového vítězství 1554
Praha 4 – Jižní Město
Otevřená základní škola
 

Počítačové soutěže

Máme i ZLATOU

v obvodním kole počítačové soutěže, která proběhla 18.3. a 6.4. Získal ji náš nejmladší soutěžící Jaroslav Laudát ze 4.C, aktivní člen počítačového kroužku paní učitelky Miloslavy Králíčkové, za vytvoření diplomu v MALOVÁNÍ.

1.místo: Jaroslav Laudát, 4.C (Malování)
3.místo : Marek Sokol, 9.B (Malování)
3.místo: Tomáš Vrba, 9.B (Excel)
3.místo : Ibrahim Benghouini, 9.B (tvorba webu)

I ostatní soutěžící z Květňáku (Natálie Maurerová, 9.A, Eliška Němcová, 8.B, Tereza Husáková, 3.B) měli kvalitní práce – srovnatelné s vítěznými, ale nějaký ten bod chybí a už to nejsou medaile. Ale dobré umístění mají. Všichni školu výborně reprezentovali (včetně náhradníků Roberta Masare, 5.B a Marka Slabihoudka, 9.B), přejeme jim, aby se jim dařilo ve všech zátěžových situacích, kterých v životě není málo, zvlášť těm, co jsou už jednou nohou na středních školách, a těšíme se na další rok s počítači a soutěžemi.

RNDr.Danuše Kunovjánková

_____________________________________________________________________________________

 

Nový Bill Gates bude i letos žena 

Absolutním vítězem počítačové soutěže Bude nový Bill Gates z Prahy 11? je Adéla Reichmannová ze ZŠ Ke Kateřinkám s největším počtem bodů. Na druhém a třetím místě jsou Marek Sokol a Eliška Němcová z Květňáku. Jsme na ně pyšní.

Word

1. Hub Ondřej, ZŠ Mendelova
2. Maurerová Natálie, ZŠ Květnového vítězství 1554
3. Kočandrle Vojtěch, ZŠ Ke Kateřinkám

Power Point

1. Němcová Eliška, ZŠ Květnového vítězství 1554
2. Skala Jan, ZŠ Mendelova
3. Kotubejová Nora, ZŠ Mikulova

Grafické editory 6.-9.ročník

1. Sokol Marek, ZŠ Květnového vítězství 1554
2. Hlaváčová Tereza, ZŠ Květnového vítězství 1554
3. Dvorovčík Miroslav, ZŠ Mendelova

Grafické editory 1.-5.ročník

1. Reichmannová Adéla, ZŠ Ke Kateřinkám
2. Eislerová Kristýna, ZŠ Ke Kateřinkám

GRATULUJEME a děkujeme za vzornou reprezentaci školy, která v konkurenci výborně obstála.

Medailisté budou pozváni na slavnostní vyhodnocení a ocenění diplomy i věcnými odměnami.

RNDr.Danuše Kunovjánková

__________________________________________________________________________________

Tleskali jim i rodiče a sourozenci

Komu?
Medailistům již 3.ročníku počítačové soutěže
Bude nový Bill Gates z Prahy 11?

Dva malí bráškové prý také jednou přijdou na Květňák soutěžit. A nemuselo by to ani dlouho trvat. Vždyť změřit síly mohou už v 1.třídě, dokonce po zkušenosti z letošního 3.ročníku porazit i mnohem starší spolužáky. Dva prvostupňoví ze ZŠ Ke Kateřinkám se přihlásili do kategorie WORD, vyhlášené pro 2.stupeň, a Vojta Kočandrle má bronz, Lenka Kroupová je čtvrtá, a to v osmičlenném startovním poli; z této školy je i absolutní vítězka – rovněž z 1.stupně – Adéla Reichmannová, zlatá v Malování, za kterou oba diplomy i obě krásné ceny – flashku a sluchátka, převzala její paní učitelka Mgr.Hana Kindlová, zástupkyně ředitelky, od našeho pana ředitele.

A byly i květiny – nádherné žluté růže, pro stříbrnou Kristýnu Eislerovou, také ze ZŠ Ke Kateřinkám, od brášky a maminky.

I když soutěžní práce putovaly do zúčastněných škol na CD hned v den D, dnes jsme si ty nejlepší prohlédli společně a ocenili jsme, že mnohé mají profesionální úroveň. Ať už nám nabízely produkty fiktivních cestovních kanceláří nebo loga zajímavých míst či nás zvaly na oslavu narozenin, my mohli říci – děkujeme, Marku, Terezko, …, bylo nám, díky vám, hezky.

Kromě Marka Sokola a Terezky Hlaváčové měl Květňák další dva medailisty (2 zlaté a 2 stříbrné), tedy nejvíc ze všech zúčastněných škol.

Díky, děti, váš úspěch je pro nás tou nejkrásnější odměnou.

RNDr.Danuše Kunovjánková