Základní škola
Květnového vítězství 1554
Praha 4 – Jižní Město
Otevřená základní škola
 

Soutěže

Letos kromě tradičních soutěží

Mezinárodní olympiáda 2009/2010 - pro české žáky nová vědomostní soutěž, která v dalších zemích je již v 6.ročníku. A které jsou to země?
Německo, Turecko, Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán a Tadžikistán. O možnosti registrace jsme se dověděli z místního úřadu. Koordinátorem pro Českou republiku je pan Martin Kylián.
Všichni naši žáci, kteří se formou testu zúčastnili, postoupili do finální etapy a již vypracovali další testy. Do konce května budeme informováni o výsledcích.

Při méně než 55 bodech (z maximálního počtu 100) obdrží žák diplom, od 55 bodů diplomy různého stupně podle počtu získaných bodů, a nejlepší tři dostanou medaile jako na olympiádě, ale musí mít alespoň 60 bodů.

A kteří jsou ti naši skvělí olympionici?

V matematice: Jantač Filip, 7.B, Kristián Šimůnek, 7.A, Karel Adámek, 8.A, Martina Kodadová, 8.B, František Brož, Diana Zadáková, 9.A

V informatice: Pavel Mende, 8.B, Tomáš Vrba, Iba Benghouini, Marek Slabihoudek, 9.B

Kromě matematiky a informatiky je možno soutěžit v dalších oblastech – fyzika, chemie, biologie, zeměpis, аnglický, francouzský a německý jazyk. Zájemci si mohou vybrat podle toho, v čem jsou dobří.
Těšíme se, že v dalších letech jich bude více. Stejně jako ve Vancouveru platí – není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

RNDr.Danuše Kunovjánková