Základní škola
Květnového vítězství 1554
Praha 4 – Jižní Město
Otevřená základní škola
 

Redakce

Co Vám přinese nová redakce 2009/2010?

Opět je tvořena deváťáky.

Spolupráce: Mgr.Jaroslav Šimek, zástupce ředitele (výuka), RNDr.Danuše Kunovjánková (web)

9.A
Bečvářová Eva, Davidová Andrea (Andiss), Brož František, Freiman Milan, Hořejší Milan, Korandová Barbora, Král Martin, Kratochvílová Kristýna (Týnuška), Nováková Julie

9.B
Fuksa Vítek, Konečný David, Kyselka Tomáš (Johnny Rotten), Maturová Martina (Mathy), Stieber Zdeněk, Šeflová Tereza (Donuts), Valtr David, Vopalecký Martin, Voštová Lucie, Sojková Diana

Martin Král – tak to je téma samo o sobě… přátelský, pěkný kluk, od kterého si můžete přečíst články založené na vtipu.
Martina Maturová – zábavná, usměvavá, někdy docela „ostrá“ na učitele a taky hrozně praštěná, Vám bude spolu s nejlepší kamarádkou ze třídy Lucinkou Voštovou, pravidelně dodávat informace o tom, co je nového na Jižním Městě a v jeho okolí.
Tereza Šeflová – naše sluníčko s úsměvem na tváři působí jako vznešená osoba, která se postará o pravidelné poskytování informací našim věrným čtenářům ze školního a Jihoměstského parlamentu.
Andrea Davidová – naše nová studentka, bohužel ji ještě moc neznáme, ale má velkou zálibu v motorkách a kočkovitých šelmách, tak bude psát asi o nich, ale nechte se překvapit.Milan Hořejší – střelený kluk s dobrým srdcem a povahou, bude zajímat asi převážně chlapy, bude psát totiž o sportu.
František Brož – trochu tichý a stydlivý, moc se neprojevuje, ale věříme, že na počítačích mu to určitě půjde.
Diana Sojková – hrozně miluje zvířata, hlavně psy, také je cvičí. Dozvíme se od ní, co je nového na „cvičáku“.
Kristýna Kratochvílová – ta bude poskytovat informace o tom, co se děje a co je nového podle toho, co ji právě napadne.
Tak, to je pro dnešek všechno. Průběžně doplníme o dalších.

Vaše redakce

Eva Bečvářová – Evička přišla k nám na školu do 8.třídy. Je vcelku docela zajímavá holka se sportovním duchem, ráda tancuje aerobik a je také hodně úspěšná. Zrovna teď v poslední době se zúčastnila soutěže Rabbit-cup a skončila na krásném druhém místě; bude Vám, našim milým čtenářům, podávat informace ze světa sportu a tance.
Tomáš Kyselka – Tomáš je tak trochu praštěný a zblázněný do punku a ska(styl oblečení). Je slyšet vždy, když přichází, protože cinká řetězy. Je to oblíbenec paní učitelky Čamkové. Závodně hraje hokej za tým HC Slavoj Velké Popovice.
Milan Freiman – hraje závodně fotbal, ale teď musí přestat kvůli jeho noze. Bohužel ještě neví, o čem bude psát, protože většinu hodin tráví tím, že hraje „střílečky“. Jinak je to milý a usměvavý kluk, kterého má každý rád, je to „lamač dívčích srdcí“.
Zdeněk Stieber – je tajemný a nemluvný kluk, z kterého jsme zatím nedostali, o čem bude psát. Nechme se překvapit.
Bára Korandová & Jula Nováková – dvě nerozlučné kamarádky, které budou psát o koncertování slavných osobností u nás a v zahraničí. A také se budou zmiňovat o akcích školy.
David Konečný – je velmi chytrý kluk, takže vám bude psát zajímavosti ze světa vědy a techniky.
A ostatní žáci, o kterých tu nepíšeme, se ještě zatím na práci v redakci moc necítí, tak jim dáme trochu času na rozmyšlenou.

Týnuška